مرکز داده ( Datacenter )

دیتاسنتر (Data Center) یا مرکز داده به مکانی گفته می‌شود که گروه عظیمی از سرورهای کامپیوتری و تجهیزات شبکه‌ با استفاده از امکانات زیرساختی و ارتباطی برای رایانش و میزبانی مجموعه‌ بزرگی از داده‌ها، گرد هم آمده‌ باشند. به بیان دیگر، دیتاسنتر محل استقرار تعداد زیادی از سرورهای کامپیوتری است که در کنار یکدیگر و بدون وقفه، امور مربوط به رایانش، ذخیره‌سازی و انتقال داده‌ها را انجام می‌دهند.

یک دیتاسنتر استاندارد، می بایست کمترین آسیب پذیری را در لایه پایداری و در دسترس بودن و همچنین حداکثر امنیت فیزیکی را داشته باشد.

شرکت مهندسی تباشیر از دیرباز یکی از بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات مشاوره ای ، نظارت ، تجهیزات و اجرای مرکز داده ( Data Center ) در استان کرمان می باشد و این خدمات را با درک تمام نیاز ها و حساسیت های موجود، با تجربه 22 سال ارائه خدمات میزبانی وب، طرح تحقیق وتوسعه راه اندازی یک مرکز داده استاندارد، پایدار و امن در داخل و خارج از استان کرمان در دستور کار قرار داده است.

اهمیت دیتاسنترها برای سازمان‌ها و کسب و کارها

حجم فعالیت بعضی از سرویس‌های اینترنتی تا حدی وسیع است که در برخی مواقع حتی تا ۱۰ سرور کامپیوتری نیز جوابگوی نیازهای آنها نیستند. در چنین شرایطی، تنها شبکه عظیمی از صدها و حتی هزاران سرور کامپیوتری قادر خواهند بود تا از عهده تامین نیازهای این سرویس‌ها برای ذخیره‌سازی، رایانش و انتقال داده‌ها بربیایند. از دیدگاه سازمانی در فناوری اطلاعات، دیتاسنترها بستر لازم را برای پیاده‌سازی و اجرای بدون وقفه برنامه‌های کاربردی سازمان‌ها و فعالیت آنها فراهم می‌کنند.

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP)، پست الکترونیک، ذخیره‌سازی، تهیه نسخه پشتیبان و اشتراک فایل‌ها، کلان داده، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، خدمات ارتباطی درون سازمانی، انتقال، پردازش و رایانش بدون وقفه داده‌های عظیم، از جمله رایج‌ترین کاربردهای دیتاسنتر در سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و شرکت‌های گوناگون می‌باشند.

خدمات قابل ارائه شرکت مهندسی تباشیر در حوزه دیتاسنتر :
مشاوره و ثبت درخواست

برای ثبت درخواست و یا ارتباط با کارشناسان لطفا با شماره : 03431244000 ( 30 خط ) تماس حاصل فرمایید.