اینترنت بی سیم رادیویی
ارایه‌ی خدمات پهنای باند به سازمان‌ها و شرکت‌ها یکی از خدماتی‌است که شرکت تباشیر کرمان برای سهولت استفاده کاربران از اینترنت و امکان برقراری ارتباط میان نقاط مختلف جغرافیایی استان کرمان و مراکز و دفترهای مختلف سازمان‌ها به آنان ارایه می‌کند. به این منظور شرکت تباشیر با ايجاد ايستگاه‌هاي متعدد سرويس‌دهي و خطوط پشتيبان قابل اطمينان در نقاط مختلف استان کرمان به ارائه سرويس پهناي باند وسيع اينترنت وایرلس به صورت اختصاصي (Dedicated) به سازمان‌ها و شرکت‌ها نموده است. سازمان یا شرکت شما در هر کجاي استان کرمان که باشد، شبکه وایرلس تباشیر آن را به هر نقطه از جهان که بخواهيد متصل خواهد کرد.
با استفاده از این خدمات، شرکت‌ها و سازمان‌های استان کرمان می‌توانند به صورت دایمی از خدمات اینترنت پرسرعت ( وایرلس ) و دستاوردهای آن بهره‌مند شوند.

مهم‌ترین پشتوانه‌ها و تجهیزات فنی که شرکت تباشیر برای ارایه‌ی خدمات پهنای باند به مشتریان از آن‌ها بهره می‌گیرد، عبارت‌اند از:

 • مرکز داده‌ی (Data Center) مجهز شامل مجموعه‌ای از آخرین و پیشرفته‌ترین تجهیزات
 • مجموعه‌ای کامل از مجهزترین تجهیزات فنی روز جهان برای ارایه خدمات (سیسکو، میکروتیک، زایکسل،اچ پی و…)
 • فناوری منحصر به فرد و پیشرفته بر پایه پیشرفته‌ترین تجهیزات ارایه خدمات پهنای باند
 • داشتن ارتباط نزدیک با شرکت‌های ارایه کننده‌ تجهیزات پهنای باند در جهان
 • تیم فنی توانمند و متخصص برای ارایه و پشتیبانی از خدمات
 • تیم توانمند مدیریتی برای مدیریت و توسعه خدمات

ارایه‌ی خدمات از طریق بی‌سیم (Wireless)، یکی دیگر از شیوه‌هایی‌ست که شرکت تباشیر، خدمات پهنای باند خود را از طریق آن ارایه می‌دهد. این بخش از خدمات، در تمام مناطقی که امکان استفاده از سیم وجود ندارد و یا فاصله‌ی مشتری از مراکز مخابراتی به قدری است که برقراری ارتباط با سیم برای مشتری مقدور نیست، قابل ارایه می باشد.

چگونگی برقراری ارتباط در روش بی‌سیم (Wireless)

برقراری ارتباط میان مراکز و یا نقاط جغرافیایی مختلف شرکت‌ها و سازمان‌ها در روش بی‌سیم، به صورت زیر انجام می‌شود:
ایجاد کانال ارتباطی از طرف شرکت تباشیر
برای برقراری ارتباط هوایی بین دو نقطه مختلف، باید خط دید مستقیم Line of Sight یا LOS))سرویس‌دهنده و سازمان مشتری وجود داشته باشد. شرکت تباشیر این امکان را با نصب دکل‌هایی در نقاط حضور خود (POPSite)هافراهم کرده است. به این ترتیب امکان برقراری ارتباط با تعداد بیشتری از مشتریان در نقاط جغرافیایی متعدد به وجود می‌آید.
کنترل تداخل فرکانسی با دیگر مراکز پس از ایجاد کانال ارتباطی، باید اطمینان حاصل شود که ظرفیت فرکانس مورد نظر اشباع نشده است و تداخل فرکانسی با مراکز دیگر نیز وجود ندارد. به دلیل استفاده اختصاصی تباشیر از باندهای فرکانسی ویژه، این مشکل تا حد زیادی پیشبینی و برطرف شده است.
دریافت امواج در محل سازمان مشتری همچنان که پیش از این اشاره شد، برای دریافت امواج ارتباطی باید نقطه‌ی دید مستقیم میان سرویس دهنده و سرویس گیرنده موجود باشد. بسته به محل قرارگیری سازمان مشتری، گاه این ارتباط بدون نیاز به دکل در محل مشتری و گاه با استفاده از دکل در محل برقرار می‌شود. یک آنتن و یک گیرنده‌ی رادیویی نیز برای دریافت این امواج و برقراری ارتباط به کار گرفته می‌شود. در مواقعی که امکان برقراری دید مستقیم (LOS) وجود نداشته باشد، با استفاده از تجهیزات ویژه امکان استفاده از روش (NLOS) فراهم می‌شود. در این روش با وجود نبود دید مستقیم، ارسال پهنای باند برای مشتری ممکن خواهد بود. اما این پهنای باند محدود است و پهنای باند بسیار زیاد قابل ارسال نخواهد بود. در این روش به طور معمول پهنای باند به چند مگابایت بر ثانیه می‌رسد. پس از برقراری این ارتباط سازمان مشتری می‌تواند به طور شبانه‌روزی و آنلاین از خدمات اینترنت با سرعتی هزاران برابر روش Dial Up بهره‌مند شود. در این روش متناسب با پهنای باند خریداری شده امکان برقراری ارتباط همزمان برای ده‌ها کاربر و ارتباط شبکه‌ای کاربران در نقاط جغرافیایی مختلف و حتی در ساختمان‌ها و شهرهای جدا از یکدیگر به وجود می‌آید. در حال حاضر مشتریان و سازمان‌های متعددی از جمله ISPها و ISDPها (سازمان های بزرگ دولتی و خصوصی) در سراسر نقاط کشور از این بخش از خدمات گروه شرکت‌های تباشیر استفاده می‌کنند و از پشتیبانی همه‌جانبه و اختصاصی تباشیر بهره‌مند می‌شوند.

ویژگی‌های اینترنت پرسرعت تباشیر:

 • دارای ارتباط فیبر با شرکت مخابرات ایران و شرکت ارتباطات زیرساخت
 • امکان تامین تجهیزات ارتباطی به صورت امانی
 • امکان ارائه IP به تعداد مورد نیاز پس از توجیه فنی
 • پشتیبانی 7*24
 • راه‌اندازی و تحویل سرویس در کمترین زمان ممکن
 • ارائه سرویس با ضریب پایداری 99.5%
 • امنیت داده‌ها و اطلاعات مشتری
 • ارتباط میان بخش‌های مختلف سازمان و در ساختمان‌های جدا از یک دیگر
 • رسیدگی به شکایات (از طریق تیکت، صدای مشتری، تکمیل فرم نظرسنجی)
پیش نیاز ها